Brusketa të shpejta

Brusketa të shpejta

Përbërësit për brusketa:

  • 1 bagete
  • 1 kokërr domate
  • 1 kokërr qepe
  • Proshutë
  • Djathë gouda
  • Vaj, kripë, majdanoz i grirë

Presim qepën në feta të holla, ndërsa domaten në kubike. I skuqim me vaj ulliri. Në një tavë të cilën e kemi lyer me vaj, vendosim fetat e bagetës. Lart u hedhim domaten me qepën e skuqur, feta proshute dhe djathin gouda.

I pjekim në furrë për 1-2 minuta.

Ju bëfte mirë!

Skills

Posted on

August 25, 2015