Warning: A non-numeric value encountered in /home/ecomarke/public_html/wp/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5611

Kek me Banane

Kek me Banane

Kek me Banane

Përbërësit:
1 ¼ gotë miell Eco
4/5 gotë sheqer Eco
125 gr gjalpë
3 vezë AIBA
2 banane
4/5 lugë sheqer pluhur

Përgatitja:
Bashkojmë gjalpin me sheqerin dhe vezët dhe i rrahim derisa të formohet një masë kremoze. Qërojmë bananet. I presim në copa me të vogla dhe i shtypim për t’ja shtuar masës së përgatitur.
Në fund shtojmë edhe miellin dhe të gjitha bashkë i përziejmë mirë. Brumin e përgatitur e hedhim në tepsi, të cilën e kemi lyer më parë me gjalpë.
Ëmbëlsira piqet në furrë të parangrohur në 200 gradë për afro 40 minuta.
Mund ta shërbeni me krem pastiçerie ose çokollatë të shkrirë.

Ju bëftë mirë!

Skills

Posted on

October 27, 2017

{"wp_error":"The certificate issuer's certificate has expired. Check your system date and time."}