Warning: A non-numeric value encountered in /home/ecomarke/public_html/wp/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5611

Makarona me Fruta Deti dhe Salcë

Makarona me Fruta Deti dhe Salcë

Perberesit

 • 120 gr makarona
 • 100 gr skampi
 • 100 gr midhje
 • 50 gr karkaleca
 • 50 gr kallamar
 • 50 gr oktapod
 • 200 gr domate
 • 2 thelpinj hudher
 • pak vaj ulliri
 • pak majdanoz
 • pak kripe
 • pak vere e bardhe
 • Përgatitja
  Vendosim tiganin në zjarr pak vaj ulliri hedhim 2 thelpi hudhër dhe e kavardisin shumë pak sa të lëshojë aromën, më pas e heqim nga zjarri.
  Hedhim frutat e detit i kavardisim për gati 3 minuta, pasi i shuajmë me pak verë të bardhë e lëmë derisa vera të avullojë.
  Më pas shtojmë domatet dhe të gjitha erëzat në mënyrë që salca të bëhet më e shijshme.
  Makaronat i kemi zier paraprakisht jo shumë të buta.
  Pasi u kemi hequr ujin. I hedhim në tiganin ku kremi përgatitur salcën dhe frutat e detit dhe i lëmë për dy minuta duke I përzier vazhdimisht.
  I servirim në pjatë.
Skills

Posted on

July 18, 2017

{"wp_error":"The certificate issuer's certificate has expired. Check your system date and time."}