Makarona te freskëta

Makarona te freskëta

Perberesit

 • 1 vezë e rrahur
 • ½ lugë kripë
 • 1 filxhan miell për të gjitha përdorimet
 • 2 luge ujë

Pergatitja

 • Në një tas të madh bashkojmë miellin dhe kripën.
 • Hapim një grope në miell dhe shtojmë me kujdes vezën e rrahur, duke formuar brumin.
 • Do të krijohet një brumë i ngjeshur. Në qoftë se është e nevojshme shtoni
  një ose dy lugë ujë. Në një sipërfaqe të pluhurosur lehtësisht me miell, punoni brumin
  për 3 deri në 4 min.
 • Hapni petë me trashësinë e dëshiruar dhe e prisni ne forma sipas dëshirës.
Skills

Posted on

March 7, 2016