Warning: A non-numeric value encountered in /home/ecomarke/public_html/wp/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5611

Mish derri në furrë me patate

Mish derri në furrë me patate

Përbërësit:

  • 1/2 kg patate
  • 2 speca të kuq, 2 speca jeshil
  • 1 kokërr qepe
  • 2 lugë të mëdha mustarde
  • 2 lugë të mëdha mjaltë
  • 2 gota me birrë
  • rigon, kripë dhe vaj

Qerojmë patatet dhe i presim në copa të medha. Presim qepet dhe specat. Në një tas trazojmë mjaltin, mustardën, birrën, kripën dhe vajin.

Marrim një tavë me kapak dhe shtrojmë patatet, specat dhe qepet. Mbi to vendosim mishin e derrit dhe u hedhim birrën e pregatitur më lart. I pjekim në zjarr të ngadaltë për rreth 2 orë.

Ju bëftë mirë!

Skills

Posted on

August 26, 2015

{"wp_error":"The certificate issuer's certificate has expired. Check your system date and time."}