Warning: A non-numeric value encountered in /home/ecomarke/public_html/wp/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5611

Penne me krem dhe salmon

Penne me krem dhe salmon

Përbërësit:

  • Kripë dhe piper
  • 350 gr penne
  • 1 ½ lugë çaji gjalpë
  • 3 lugë gjelle qepë të grirë
  • ¼ filxhan verë të bardhë
  • 1 filxhan krem pana
  • 1 lugë çaji lëng limoni
  • 100 gr salmon të tymosur të prerë në copa
  • 2 lugë gjelle bishta qepe të njomë

 

Përgatitja:

Në një tas të madh me ujë të kripur të zier, gatuani pastan sipas udhëzimeve të paketimit. Ndëkohë, në një tigan të vogël shkrini gjalpin me shpejtësi të mesme. Shtoni qepën bashkë me kripën dhe piperin. Gatueni deri sa të zbutet, rreth 5 minuta. Shtoni verën dhe trazojeni deri sa të ketë avulluar, rreth 5 minuta. Shtoni kremin deri sa të ziejë. Ruani ½ filxhan ujë nga pasta; thani pennet dhe rikthejini ato në tas. Shtoni miksin e kremin në tas bashkë me lëngun e limonit, salmonin e tymosur dhe bishtat e qepës. Nëse është e nevojshme, shtoni ujin e ruajtur nga pastat dhe pak kripë e piper.

Skills

Posted on

September 23, 2015

{"wp_error":"The certificate issuer's certificate has expired. Check your system date and time."}