Warning: A non-numeric value encountered in /home/ecomarke/public_html/wp/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5611

Recetë franceze për supën me qepë

Recetë franceze për supën me qepë

Përbërësit:

  • 6 qepë mesatare
  • 50 gr gjalpë
  • 1 lugë vaj ulliri
  • 1 lugë miell
  • 1 litër ujë
  • kripë/piper
  • bukë fshati me feta
  • djathë kaçkavall

Përgatitja:

I presim qepët në feta të holla e i skuqim në gjalp deri sa të marrin ngjyrë kafe.

U shtojmë miellin dhe i kaurdisim shumë pak.

Hedhim ujin dhe i lemë të ziejnë në zjarr të ngadaltë deri sa të zbuten mirë. Në fund hedhim kripën, piperin e vajin e ullirit.

Në furrë pjekim fetat e bukës, të cilave u kemi hedhur djathin kaçkavall nga lart.

Supa serviret e ngrohtë në një pjatë me një fetë buke që sapo kemi pjekur në mes.

Ju bëftë mirë!

Skills

Posted on

August 25, 2015

{"wp_error":"The certificate issuer's certificate has expired. Check your system date and time."}