Warning: A non-numeric value encountered in /home/ecomarke/public_html/wp/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5611

Rizoto me Kerpudha

Rizoto me Kerpudha

rozmi_ok_117202854

Përbërësit:

 •  

  Oriz  Ecomarket

 •  

  300 gr kërpudha

 •  

  1 qepë e vogël

 •  

  2 litra lëng koncentrat perimesh

 •  

  2 lugë vaj ulliri

 •  

  1 tufë majdanoz

 •  

  50 gr parmixhano

 •  

  Kripë dhe piper

Përgatitja:

 • Në një tenxhere hidhni koncentratin dhe sapo të vlojë hidhni orizin të ziejë. Pastroni kërpudhat dhe pritini në feta. Në një tigan kavërdisni vaj ulliri dhe qepën derisa të bëhet transparente, ku do të shtoni edhe kërpudhat.
 • Shtoni orizin për rizoto gjithmonë duke e përzier masën derisa të përthithe lëngun dhe të mos ngjitet. Hiqeni nga zjarri, hidhni djathin parmixhano të grirë, majdanoz dhe pak kripë.
 • Lëreni të pushojë për pak minuta duke e mbajtur të mbyllur në tenxhere para se ta servirni.
Skills

Posted on

March 21, 2017

{"wp_error":"The certificate issuer's certificate has expired. Check your system date and time."}