Warning: A non-numeric value encountered in /home/ecomarke/public_html/wp/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5611

Si të përgatisim cupcakes

Si të përgatisim cupcakes

Përbërësit:

  • 120gr margarinë
  • 120 gr miell
  • 120 gr sheqer
  • 2 vezë të mëdha XL Aiba
  • 1 vanilje
  • 1 luge e vogël sode
  • 200 gr gjalpë dele pa kripë në temperaturën e ambjentit
  • 400 gr sheqer pluhur

Në një mikser trazojmë gjalpin dhe sheqerin derisa të shkrijë sheqeri, pastaj shtojmë përbërësit e tjerë dhe i trazojmë deri sa të bëhen një masë e njëtrajtshme. Në një tavë me forma për cupcakes vendosim format prej letre e i mbushim deri në 2/3 me brumin e përgatitur me lart. I pjekim në furrë të nxehur më përpara në 180 gr.

Për të përgatitur kremin e gjalpit veprojmë si më poshtë. Në një tas trazojmë me mikser gjalpin me sheqerin derisa të marrin formën e shkumës. I hedhim vaniljen dhe e vendosim në frigorifer për 5 minuta. Vendosim shkumën në disa ene të ndryshme dhe shtojmë ngjyra të ndryshme për krem pastiçerie. Kekët e ftohur i zbukurojmë me kremin me ngjyrë e i lemë të ftohen në frigorifer derisa kremi i gjalpit të bëhet i qëndrueshëm.

Ju bëftë mirë!

Skills

Posted on

August 26, 2015

{"wp_error":"The certificate issuer's certificate has expired. Check your system date and time."}