Warning: A non-numeric value encountered in /home/ecomarke/public_html/wp/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5611

Verë e ngrohtë me mjaltë dhe kanellë

Verë e ngrohtë me mjaltë dhe kanellë

Përbërësit:

  • Shishe 1750ml verë të kuqe
  • ¾ filxhan ujë
  • ¾ filxhan mjaltë
  • 15 kokrra piperi të zi
  • Shkopinj kanelle
  • Copë lëkure të hollë limoni

 

Përgatitja:

Në një tenxhere hidhni verën, ujin, shkopinjtë e kanellës, piperin dhe mjaltin (nëse nuk jeni të sigurt për ëlbëlsinë filloni me pak mjaltë dhe shtoni gradualisht për më shumë shije). Ngroheni deri sa të fillojë të ziejë lehtë.

Shërbejeni me gota të trasha qelqi ku mund të shtoni lëkurën e limonit dhe shkopinj me kanellë.

Skills

Posted on

November 23, 2015

{"wp_error":"The certificate issuer's certificate has expired. Check your system date and time."}