Kek me Banane

Kek me Banane

Kek me Banane Përbërësit: 1 ¼ gotë miell Eco 4/5 gotë sheqer Eco 125 gr gjalpë 3 vezë AIBA 2 banane 4/5 lugë sheqer pluhur Përgatitja: Bashkojmë gjalpin me sheqerin dhe vezët dhe i rrahim derisa të formohet një masë kremoze. Qërojmë bananet. I presim në copa me të...
Kek me kumbulla të thata dhe bajame

Kek me kumbulla të thata dhe bajame

Në këto ditë vjeshte, një zgjidhje e mirë për të kaluar pasditen me miqtë, është një filxhan çaji dhe një kek me fruta të stinës. I thjeshtë, i shijshëm, i shëndetshëm dhe i ngrohtën keku është gjithmone një zgjidhje e përkryer për të shijuar një moment ndryshe....
Tiramisu

Tiramisu

Perberesit: 1 Krem 3 lugë të gjellës nutella 2 lugë të gjellës sheqer pluhur 1 lugë kafe 1 biskota çokollatë luleshtrydhe Pergatitja: Kremin, nutellën, sheqerin dhe 1 lugë të gjellës kafe e përzieni në një enë dhe e vendosni në frigorifer për ngrirje. Pjesën tjetër të...
Sallatë frutash me Yogurt

Sallatë frutash me Yogurt

Përbërësit – Lyleshtrydhe të prera në copa të vogla – 1 pjeshkë e madhe – 2 kumbulla – 2 kivi – 1 filxhan me qershi – 1 filxhan me shalqi të prerë – 1 filxhan me pjepër të prerë – 1 filxhan me ananas të prerë – 1...
Biskota me portokall

Biskota me portokall

Përbërësit: 1 ½ filxhan sheqer 1 filxhan margarinë ose gjalpë, të butë 1 filxhan salcë kosi 2 vezë 4 filxhanë miell 1 lugë çaji pluhur pjekje 1 lugë çaji sodë buke ½ lugë çaji kripë 2/3 filxhan lëng portokalli 3 lugë gjelle lëkurë të grirë portokalli  ...