Receta ideale për energji gjatë gjithë fundjavës

Receta ideale për energji gjatë gjithë fundjavës

Përbërësit 1/2 gotë oriz Eco 600 gr mish i bardhe pule 1 karrotë spinaq sipas dëshirës 4 lugë gjelle vaj Eco 3 lugë gjelle lëng limoni 1/2 qepë Kripë Piper i zi Kjo recetë është e thjeshtë, e shijshme dhe plot proteina, të nevojshme sidomos për personat që kryejnë...
Tavë me mish qengji dhe perime

Tavë me mish qengji dhe perime

Përbërësit: * 1 1/2 kg mish qengji nga brinjët, * 2 kg domate, * 1/2 kg speca, * 1/2 kg patate, * 1/2 kg bamje ose bizele * vaj ulliri ose gjalpë, kripë, vegetë, piper, fletë dafine, 1 tubë majdanoz. Përgatitja: Kyçet furra në 250º Celsius. Në tavë dheu ose tepsi të...
Makarona me Fruta Deti dhe Salcë

Makarona me Fruta Deti dhe Salcë

Perberesit 120 gr makarona 100 gr skampi 100 gr midhje 50 gr karkaleca 50 gr kallamar 50 gr oktapod 200 gr domate 2 thelpinj hudher pak vaj ulliri pak majdanoz pak kripe pak vere e bardhe Përgatitja Vendosim tiganin në zjarr pak vaj ulliri hedhim 2 thelpi hudhër dhe e...
Biftek me brokoli

Biftek me brokoli

Përbërësit: 3 lugë gjelle miell misri ½ filxhan ujë shtesë 2 lugë gjelle ujë ½ lugë çaji hudhër pluhur ½ kg biftek pa kocka te prerë në shirita 2 lugë gjelle vaj 4 filxhanë lulka brokoli 1 qepë të vogël, të prerë 1/3 filxhan salcë soje 2 lugë gjelle sheqer të...
Taliatele me spinaq dhe kërpudha

Taliatele me spinaq dhe kërpudha

Përbërësit: 1 lugë gjelle vaj ulluri 1 tufë qepë, të prera hollë 2 thelbë hudhre, të prera hollë 10 kërpudha, të prera hollë 200 gr spinaq të freskët 1 lugë gjelle miell 200 gr salcë kosi Kripë dhe piper të zi 300 g taliatele të thata   Përgatitja: Ngrohni vajin...