Supë Verore

Supë Verore

Përbërësit: 6 qepë 40 gram gjalpë 1 lugë gjelle miell ½ lugë çaji kripë 500 ml lëng pule 250 ml qumësht 3 të verdha veze 2 domate 2 speca te grira holle pak spec djegës 2 lugë gjelle majdanoz i grirë Kripë Piper i zi Përgatitja: Shkrini gjalpin në një enë në...
Rizoto me Kerpudha

Rizoto me Kerpudha

Përbërësit:   Oriz  Ecomarket   300 gr kërpudha   1 qepë e vogël   2 litra lëng koncentrat perimesh   2 lugë vaj ulliri   1 tufë majdanoz   50 gr parmixhano   Kripë dhe piper Përgatitja: Në një tenxhere hidhni koncentratin dhe...