Warning: A non-numeric value encountered in /home/ecomarke/public_html/wp/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5611

 

Ky detoks kremoz mjaltë i ëmbël është një recetë e shkëlqyeshme, perfekte për këtë periudhë pandemie, pasi:

  •  përmban antioksidantë dhe lëndë ushqyese që rrisin imunitetin,
  • ndihmon sistemin natyral të detoksifikimit të trupit tuaj më pak të fryrë,
  • dhe ndiheni më energjik për ditën tuaj.

WhatsApp Image 2021-03-22 at 2.03.44 PM

Përbërësit:

1 filxhan ujë të filtruar

2 lugë farë kërpi (hemp seeds)

1/2 banane e pjekur, e ngrirë 1/3 filxhan ananas të ngrirë

1/4 avokado e pjekur

disa gjethe spinaqi ose lakër jeshile

5-6 gjethe mente të freskëta.

1/2 lugë çaji kanellë të bluar

1-2 lugë pluhur proteina të pa ëmbëlsuar (opsionale, për proteina shtesë)

 

farë kërpi (hep seeds) WhatsApp Image 2021-03-22 at 2.03.47 PM

 

 

 

 

Përgatitja:

Hidhini së bashku, në një blender përbërësit si: qumësht, banane, ananas, zarzavate (spinaq) dhe avokado, etj.

Bëjeni për rreth 30 sekonda, ose derisa të përzihet plotësisht dhe të bëhet kremoze.

Më pas mund ta shërbeni menjëherë dhe shijoni smoothie-n, ose mbulojeni dhe ruajeni ne frigorifer deri ne 2 dite.

Ju bëftë mire!

 

 

 

 

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

{"wp_error":"The certificate issuer's certificate has expired. Check your system date and time."}