Warning: A non-numeric value encountered in /home/ecomarke/public_html/wp/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5611

Ëmbëlsirë me banane

Ëmbëlsirë me banane

Ngrohim furrën në 175°C.  Lyejmë një tepsi me gjalpë.
Përziejmë miellin, sodën e bukë dhe kripën. Rrahim gjalpin dhe sheqerin me mikser dhe hedhim vezët, një nga një. Shtojmë nëpërzierjen e miellit, bananen, kosin dhe sheqer vaniljen. Më pas në një tas shkrijmë çokollatën dhe e përziejmë me kakaon.

WhatsApp Image 2021-07-15 at 12.39.40 PMWhatsApp Image 2021-07-15 at 12.39.40 PM (2)
Hedhim në një tepsi pjekjeje të dyja përzierjet (si në foto nr. 4) dhe e lëmë të piqet për rreth 1 orë e 10 min.

WhatsApp Image 2021-07-15 at 12.39.40 PM (3)WhatsApp Image 2021-07-15 at 12.39.40 PM (4)
Mbasi të jetë ftohur, e heqim nga tepsia dhe e shërbejmë.

WhatsApp Image 2021-07-15 at 12.39.40 PM (5)
Ju bëftë mirë!

Skills

Posted on

July 15, 2021

{"wp_error":"The certificate issuer's certificate has expired. Check your system date and time."}