Warning: A non-numeric value encountered in /home/ecomarke/public_html/wp/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5611

Pasta Chips

Pasta Chips

Në një tenxhere me ujë të kripur ziejmë makaronat. Pasi i kemi zierë i përziejmë me vaj ulliri, djathë parmixhano, erëza,hudhër pluhur, kripë dhe piper.pasta-chips-01
I hedhim makaronat në një tepsi dhe i pjekim në 180 gradë për 10-12 minuta derisa të bëhen
krokante.

 

pasta-chips-steps01

Për përgatitjen e salcës shtojmë djathë të thërrmuar, kos, hudhër dhe vaj ulliri në blender derisa të bëhet kremoze.

pasta-chips-steps02

Për të shijuar Pastat Chips shoqerojini me salcen e bërë vetë.

pasta-chips-13

Ju bëftë mirë!

Skills

Posted on

July 26, 2021

{"wp_error":"The certificate issuer's certificate has expired. Check your system date and time."}