Warning: A non-numeric value encountered in /home/ecomarke/public_html/wp/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5611

Puding me banane

Puding me banane

Përbërësit:

  • 1 pako miks puding vanilje
  • 2 filxhanë qumësht të ftohtë
  • 1 konservë qumësht të ëmbëlsuar të kondensuar
  • 1 lugë gjelle ekstrakt vanilje
  • 14 banane të prera
  • 1 pako vafera me vanilje
  • 1 kuti me krem të ngrirë

 

Përgatitja:

Në një tas të madh, trazoni miksin e pudingut dhe qumështin për dy minuta. Harmonizoni aty qumështin e kondensuar deri sa të zbutet. Shtoni vanilje dhe kremin. Më pas formoni shtresa me vaferat, bananet dhe përzierjen e pudingut në një tas qelqi për të shërbyer.

Skills

Posted on

January 13, 2016

{"wp_error":"The certificate issuer's certificate has expired. Check your system date and time."}