Warning: A non-numeric value encountered in /home/ecomarke/public_html/wp/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5611
Supë me Perime për fëmijë

Supë me Perime për fëmijë

* 2 patate * 2 karota * 3-4 lloje perimesh të stinës * 2 lugë vaj ulliri * 1 lugë lëng limoni * 2 lugë gjelle miell orizi. Pastrojini dhe lajini mirë patatet, karotat dhe perimet e tjera. Zieni 4 gota ujë dhe, sapo të fillojë të marrë valë, shtoni të gjitha perimet....
Supë pule me lakër

Supë pule me lakër

Përbërësit: ½ filxhan gjalpë 1 qepë, të grirë 450 gr brokoli të ngrira, të prera 400 gr lëng mish pule 450 gr djathë pice, në formë kubike 2 filxhanë qumësht 1 lugë gjelle pluhur hudhre 2/3 filxhan miell misri 1 filxhan ujë   Përgatitja: Në një tenxhere, shkrini...
Supë karrote me xhenxhefil dhe portokall

Supë karrote me xhenxhefil dhe portokall

Përbërësit: 3 lugë gjelle gjalpë pa kripë 6-7 karrota të mëdha, të qëruara, të prera hollë 2 filxhanë qepë të grira Kripë 1 lugë çaji xhenxhefil të grirë 2 filxhanë supë perimesh 2 filxhanë ujë 3 shiritë të mëdhenj lëkurë portokalli Majdanoz dhe kopër për garniturë...
Recetë franceze për supën me qepë

Recetë franceze për supën me qepë

Përbërësit: 6 qepë mesatare 50 gr gjalpë 1 lugë vaj ulliri 1 lugë miell 1 litër ujë kripë/piper bukë fshati me feta djathë kaçkavall Përgatitja: I presim qepët në feta të holla e i skuqim në gjalp deri sa të marrin ngjyrë kafe. U shtojmë miellin dhe i kaurdisim shumë...
{"wp_error":"The certificate issuer's certificate has expired. Check your system date and time."}